گلند ضد انفجار برای اتصال و ایمن کردن انتهای کابل برق و دستگاهی که به آن در یک منطقه خطرناک وصل شده است، طراحی شده است، کابل ضد انفجار شما نقشی اساسی در مدیریت کابل ایفا می کند علاوه بر این، ارت، زمین، عایق، اتصال، و کاهش فشار را فراهم می کند و همچنین آلاینده هایی مانند گرد و غبار، خاک و سیالات را دفع می کند. به این ترتیب، برای اطمینان از عملکرد مطلوب، ضروری است که اتصال کابل را به درستی نصب کنید. در ادامه با آموزش نصب گلند ضد انفجار با ما در ایمن برق پارسا همراه باشید.

همچنین بخوانید: گلند ضد انفجار چیست؟

آموزش نصب گلند ضد انفجار

فرآیند نصب گلند به نوع کابل ضد انفجاری که استفاده می کنید بستگی دارد. با این وجود، اصول اولیه به طور کلی یکسان است. بنابراین می توانید از آنچه به اشتراک گذاشته ایم به عنوان یک الگو استفاده کنید. با این حال، قبل از شروع، لطفاً مطمئن شوید که نصب توسط یک متخصص ماهر با تجربه و دانش مربوطه انجام شده است.

ویدئو نصب گلند ضد انفجار

همچنین بخوانید: محاسبه سایز گلند

مرحله 1 نصب گلند ضد انفجار

قبل از شروع فرآیند نصب، مطمئن شوید که تمام تجهیزات الکتریکی و سیم های برق خاموش و جدا شده اند. همچنین توصیه می‌کنیم لوله کابل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که اندازه آن صحیح است و با کابل‌های شما سازگار است. اگر مطمئن نیستید که چگونه اندازه کابل کابل ایده آل را تعیین کنید، می توانید مقاله مفید ما را در مورد این موضوع بررسی کنید.

علاوه بر این، دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه از شیوه های ایمنی محل کار پیروی می کنید. اگر در محیط پر گرد و غبار کار می کنید یا در محل کارتان حلال ها و مواد شیمیایی وجود دارد، باید غدد کابل خود را به درستی نگهداری کنید تا از قرار گرفتن در معرض این مواد جلوگیری کنید. در نهایت، مراقب باشید که به سیم های ورودی شل آسیب نرسانید.

مرحله 2 نصب گلند کابل

اکنون که آماده شروع کار هستید، کابل ضد انفجار را باز کرده و مهره را جدا کنید. برای به دست آوردن طول مناسب متناسب با اندازه غده، به ابزار مناسبی برای جدا کردن غلاف بیرونی کابل نیاز دارید. فراموش نکنید که در صورت وجود قطعه، زره فلزی داخلی را در معرض دید قرار دهید.

مرحله 3 نصب گلند کابل

پس از اتمام این مراحل، قبل از اینکه غلاف یا زره پوست کنده شده را به طور مساوی در اطراف غده قرار دهید، انتهای سمت راست غده را داخل کابل قرار دهید. پس از آن، مهره را مجدداً بمالید و با استفاده از یک آچار یا ابزار مشابه آن را به دقت سفت کنید تا غده را محکم کنید.

لطفا توجه داشته باشید که برخی از کابل های کابل دارای دو نیمه هستند. اینها به گونه ای طراحی شده اند که در هر دو طرف محفظه قرار بگیرند تا از آب بندی کابل اطمینان حاصل شود. برای نصب این گلند کابل، باید قبل از محکم کردن هر نیمه از گلند، یک سوراخ در دیواره برنامه دریل کنید.

نصب گلند کابل زرهی

مرحله 1

کسانی که از کابل‌های زره‌دار سیم فولادی (SWA) استفاده می‌کنند، برای کاربردهای خود به کابل‌های ضد انفجار زره‌دار نیاز دارند. برای قرار دادن این کابل ها روی کابل SWA، به دو آچار با اندازه مناسب و یک جفت سیم برش با کیفیت یا یک اره برقی نیاز دارید.

مرحله 2

پس از تکمیل روش فوق، به قرار دادن مخروط کابل ضد انفجار در زیر عایق داخلی و زره اقدام کنید. این عمل ممکن است از شما نیاز داشته باشد که سیم های هسته را پخش کنید. اطمینان حاصل کنید که سیم های هسته روی مخروط قرار گرفته اند و وارد آن نمی شوند، زیرا می تواند به عایق داخلی آسیب برساند.

مرحله 3

پس از آن، حلقه دستگیره زره را به بالای مخروط بلغزانید و مهره قفل زره را دوباره به مخروط بپیچانید و سیم ها را در جای خود محبوس کنید. پس از انجام این کار، می توانید از آچارهای خود برای سفت کردن هر قسمت از غده استفاده کنید. در آخر، مهره آب بندی را برای آب بندی پشت غده بمالید، بنابراین آب بندی داخلی را در برابر عایق بیرونی فشرده کرده و گلند کابل را ضد آب می کند.

همچنین بخوانید: اجزای گلند آرموردار

جمع بندی

گلند ضد انفجار یکی از تجهیزات ضد انفجار می باشد که باید در محیط های صنعتی که مستعد انفجار هستند،استفاده شوند.این تجهیزات به شکلی طراحی و تولید شده اند،که در برابر نفوذ گاز ها،مایعات،بخارات و هرگونه ماده قابل اشتعال دیگر مقاوم هستند و از ایجاد انفجار و آتش سوزی در این گونه محیط ها جلو گیری می کنند.در این مطلب به مراحل نصب گلندضد انفجار پرداختیم.امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

جهت مشاهده و خرید تجهیزات ضد انفجار می توانید به وب سایت ایمن برق پارسا مراجعه کرده و با مشاوران ما در تماس باشید.

شماره تماس:  09171116058