لول سوئیچ | سوئیچ سطح

لول سوئیچ | سوئیچ سطح

لول سوئیچ یا سوئیچ سطح

سوئیچ سطح یا لول سوئیچ یک روش الکتریکی یا مکانیکی برای اندازه‌گیری سطح یک ماده مایع، پودر یا گرانول است. در صورتی که سطح مواد در ظرف از ارتفاع یا عمق از پیش تعیین شده عبور کند، برای فعال کردن زنگ هشدار طراحی شده است. هنگامی که یک سوئیچ سطح تشخیص می دهد که یک مخزن پر است، به آن تشخیص کامل یا حد بالایی گفته می شود. اگر سطح مواد کاهش یابد که نشان می دهد مخزن تقریباً خالی است، سوئیچ هشداری را نیز ارائه می دهد که به عنوان تشخیص سطح خالی یا پایین گفته می شود.

لول سوئیچ یا سوئیچ های سطح بخشی ضروری از عملیات تولید هستند و در شرایط سخت که در آن دما، فشار و ارتعاشات افراطی وجود دارد استفاده می شوند. تنوع سوئیچ های سطح آنها را برای هر شرایطی برای اندازه گیری طیف گسترده ای از محصولات قابل استفاده می کند. دقت، قابلیت اطمینان و دوام آنها یک ضرورت برای کارایی کاربردهای صنعتی است.

سوئیچ‌های سطح در کنترل فرآیند برای مدیریت هشدار سطوح بحرانی (مخزن خالی یا پر) و در مدیریت نقاط تنظیم برای پر کردن یا تخلیه مخازن و غیره استفاده می‌شوند. در حقیقت؛ سوئیچ سطح عموماً برای فرآیندهایی در نظر گرفته شده است که سطوح بالا یا پایین نیاز به نظارت دارند. برای جلوگیری از پر شدن بیش از حد، شرایط خشک و نشتی.

نحوه عملکرد سوئیچ سطح (لول سوئیچ)

سنسور، سطح مایع داخل مخازن را در نقطه‌ای که در آن نصب شده است تشخیص می‌دهد و با استفاده از سیگنال ON/OFF زمانی که به سطح پر شوندگی، تخلیه یا موارد دیگر تعریف شده در پروژه برسد، نشان می‌دهد. از آنجا که آنها در نقطه‌ای از مخزن ثابت می‌شوند، سوئیچ‌های سطح تحت تأثیر امواج و ارتعاشات قرار نمی‌گیرند و در مقایسه با سایر انواع سطح‌ سنج‌ها مانند شناورهای سطح قدیمی، قابلیت اطمینان و تکرارپذیری بهتری را تضمین می‌کنند.

یک سوئیچ سطح برای خدمت به یک هدف طراحی شده است: برای اطلاع یا هشدار به کنترل کننده ها در صورت تشخیص مشکل در سطح یا حضور یک محصول. زمانی که سطح اندازه گیری شده خارج از پارامترهای برنامه ریزی شده باشد به سیستم سیگنال می دهد. پس از اطلاع، سیستم ممکن است یک پمپ را فعال کند، یک شیر را باز کند یا اقدامات مناسب را انجام دهد.
به عبارت ساده تر، سوئیچ سطح یک لایه حفاظتی و کنترلی اضافی برای اطمینان از کارایی و محافظت از تجهیزات حساس است. خطا در قرائت می تواند در هر زمان بدون توجه به دقت یک سیستم رخ دهد. سوئیچ های سطح به جلوگیری از پر شدن بیش از حد، ضایعات و سایر مشکلات احتمالی کمک می کنند.

انواع لول سوئیچ

سوئیچ های سطح بسته به طراحی خود مجهز به خروجی مکانیکی یا الکتریکی هستند و می توانند باز یا بسته باشند. از بین بسیاری از انواع سوئیچ های سطح، رایج ترین آنها عبارتند از القایی، حرارتی، شناور، پدل چرخشی و اولتراسونیک که در مخازن، سیلوها و انواع مختلف سطل های ذخیره سازی استفاده می شود. برای کنترل سطح سیال، سوئیچ های سطح در شیرهای کنترل یا پمپ ها قرار می گیرند تا به حفظ سطح مخزن و جلوگیری از سرریز شدن کمک کنند.
لول سوئیچ یا سوئیچ های سطح به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: نقطه ای و پیوسته. سوئیچ های سطح نقطه ای شامل نوری، شناور افقی، عمودی و اولتراسونیک هستند. سوئیچ های سطح پیوسته شامل شناور، اولتراسونیک و خازنی هستند. نوع سوئیچ سطح مورد استفاده بر اساس انواع اندازه گیری ها و شرایط محیطی تعیین می شود.

لول سوئیچ خازنی

لول سوئیچ خازنی

سوئیچ های سطح خازنی برای اندازه گیری مایعات خورنده، درجه حرارت بالا و سطح مایع در ظروف مهر و موم شده طراحی شده اند. یک سوئیچ سطح خازنی بر اساس اصل ظرفیت کار می کند. دارای یک الکترود است که با تغییر ارتفاع محیط تغییر می کند و باعث می شود ظرفیت خازن آن یعنی نسبت بار الکتریکی آن تغییر کند. مکانیسم سنجش، سطح یا ارتفاع محیط را به سیگنال جریانی که به یک ابزار ثانویه یا رایانه ارسال می‌شود، تغییر می‌دهد.

لول سوئیچ رسانایی

لول سوئیچ رسانایی

سوئیچ های سطح رسانایی دارای سنسورهای پیچیده و بسیار حساسی هستند که تغییرات جزئی در سطح مایع را ثبت می کنند. آنها دارای پروب های رسانا هستند که الکترودهای کاملاً عایق هستند به جز نوک آنها برای جلوگیری از پل زدن الکتریکی. پروب ها با تغییر مقاومت الکتریکی بین آنها کار می کنند، به طوری که یک الکترود الکترود مرجع و دیگری الکترود کنترل سطح است.
فرآیند الکترودهای رسانایی سطح مقاومت را هنگامی که در محیط پوشانده می شوند، تشخیص می دهد. در برخی موارد می توان از دیوار مخزن رسانای الکتریکی به جای یکی از الکترودها استفاده کرد.

لول سوئیچ دیافراگم

لول سوئیچ دیافراگمی تغییرات فشار ناشی از افزایش یا کاهش سطح مواد را اندازه گیری می کند. با افزایش سطح، فشار هوا بالاتر می‌رود و سطح دیافراگم تحت فشار قرار می‌گیرد که یک میکرو سوئیچ را فعال می‌کند. هنگامی که فشار کمتر می شود، دیافراگم به موقعیت اولیه خود باز می گردد. کلیدهای سطح دیافراگمی دارای خروجی تماس الکتریکی بوده و کاربرد صنعتی گسترده ای دارند.

لول سوئیچ جابجایی

لول سوئیچ جابجایی

لول سوئیچ جابجایی یا دیسپلیسری به گونه ای طراحی شده اند که در جاهایی که دما و فشار بالا وجود دارد کار کنند. آنها وزنه ای دارند که جابجایی آن است و روی فنری که از رسانه سنگین تر است آویزان است. وقتی رسانه با جابجایی تماس پیدا می کند، نیروی شناوری تولید می شود که وزن جابجایی را تغییر می دهد و باعث جمع شدن فنر می شود. با جمع شدن فنر، آهنربایی به سمت بالا می فرستد که عنصر سوئیچینگ را فعال می کند.
در برخی از پیکربندی ها، سه یا چند سوئیچ سطح جابجایی ممکن است برای نظارت بر یک رسانه در سطوح مختلف استفاده شود.

لول سوئیچ شناور

لول سوئیچ شناور

لول سوئیچ شناور یک کلید مکانیکی است که روی سطح رسانه شناور می شود و با بالا یا پایین رفتن مدیا به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. آنها معمولاً با پمپ ها، شیرها یا آلارم ها استفاده می شوند. سوئیچ های شناور یک سوئیچ سطح مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستند که می توانند با طیف گسترده ای از رسانه ها استفاده شوند.
ساخت سوئیچ شناور شامل یک بدنه توخالی است که حاوی یک سوئیچ یا سنسور است که معمولاً یک سوئیچ نی با آهنربا در داخل است. سوئیچ o باز می شود r به دلیل جاذبه و سطح رسانه بسته می شود. سوئیچ های شناور از پیش تنظیم شده اند تا زمانی که سطح خارج از محدوده تعیین شده خود است، راه اندازی شوند. سوئیچ پیامی را به مکانیزمی برای باز کردن یا بستن یک دستگاه متصل ارسال می کند.

سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک

سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک

لول سوئیچ های هیدرواستاتیک یک کنتاکت آستانه ای هستند که شامل یک سوئیچ فشار یا سنسور فشار است که در یک سوئیچ NPN یا PNP حالت جامد قرار می گیرد. تمام مایعات تحت تأثیر گرانش قرار می گیرند و فشار هیدرواستاتیکی تولید می کنند که مشابه وزن یک جسم جامد است. با مایعات می توان وزن مایع را نسبت به سطح آن اندازه گیری کرد. وزن مایع در سطوح مختلف متناسب با سطح خاصی است.
سوئیچ های سطح هیدرواستاتیک، سوئیچ های اندازه گیری سطح پیوسته هستند که در کنار ظرف با استفاده از فلنج، پورت رزوه دار یا گیره مهر و موم شده نصب می شوند.

لول سوئیچ القایی

لول سوئیچ القایی

لول سوئیچ های سطح القایی سوئیچ های غیر تماسی هستند که زمانی که مواد در میدان حسگر قرار می گیرند به یک ماده هدف پاسخ می دهند. یک مدار تشدید نوسان ساز از یک سیم پیچ هسته باز برای تولید یک میدان الکترومغناطیسی با فرکانس بالا که از سطح سنسور می آید استفاده می کند. اگر ماده ای وارد ناحیه مورد نظر شود، جریان گردابی تولید می شود.
هنگامی که تشخیص انجام می شود، دامنه واحد نوسانی کاهش می یابد و نوسانگر ضعیف می شود. دامنه پایین تر واحد نوسانی سیگنالی را به مدار الکترونیکی ارسال می کند که وضعیت سوئیچینگ سوئیچ سطح القایی را تغییر می دهد.

لول سوئیچ نوری

سوئیچ سطح نوری

لول سوئیچ نوری از مفهوم بازتاب در یک منشور استفاده می کند و برای کاربردهای دما و فشار بالا استفاده می شود. می توان از آن به عنوان یک آشکارساز سطح نقطه و سوئیچ سطح اندازه گیری مداوم برای جامدات و مایعات استفاده کرد. نور منعکس شده به گیرنده سنسور فرستاده می شود و توسط مایع تحت نظارت شکسته می شود.
اجزای اصلی یک سنسور سطح نوری یک LED مادون قرمز و یک گیرنده نور هستند. آنها کاهش یا تغییرات سطح را با استفاده از نور مادون قرمز ارسال شده از یک دیود مادون قرمز احساس می کنند. نور به منشور مخروطی شکل فرستاده می شود. هنگامی که مخروط بالای مایع است، به آشکارساز منعکس می شود. اگر مخروط زیر سطح مایع باشد، نور منعکس نمی شود. هنگامی که آشکارساز نور برگشتی را دریافت نمی کند، زنگ هشدار یا کنترل را فعال می کند.

لول سوئیچ مغناطیسی

لول سوئیچ مغناطیسی

یک سوئیچ سطح مغناطیسی با تشخیص سطح آهنربا در شناور، سطح یک سیال را حس می کند و داده ها را به سیستم کنترل می فرستد. برای اندازه گیری سطوح از شناوری، مغناطیسی و الکترونیک استفاده می کند. شناوری که به دلیل شناوری بالا و پایین حرکت می کند، روی ساقه فرستنده تراز نصب می شود. در شناور عنصر مغناطیسی است.
یک پالس جریان الکتریکی به طول سوئیچ از طریق یک سیم سنسور به محل شناور ارسال می شود. یک مدار زمان‌بندی، پالس و سیگنال برگشت آن را اندازه‌گیری می‌کند. سیگنال مکان شناور و سطح رسانه را ارائه می دهد.

لول سوئیچ مایکروویو یا راهداری

لول سوئیچ مایکروویو یا راهداری

سوئیچ های سطح مایکروویو یا لول سوئیچ راهداری، سوئیچ های سطح غیر تماسی هستند که از یک پرتو مایکروویو استفاده می کنند که با سرعت 220 بار در ثانیه از فرستنده به گیرنده عبور می کند. اگر انفجارها مسدود شده و با جذب یا انعکاس مواد به گیرنده متصل نشوند، یک رله فعال می شود.
استفاده از سنسورهای مایکروویو در کاربردهایی است که تماس با محیط باعث فرسایش یا آسیب سنسور تماسی می شود و در جایی که دما، فشار و مواد تجمعی بالا وجود دارد.

لول سوئیچ پارویی

لول سوئیچ پارویی

لول سوئیچ پارویی دارای یک موتور الکتریکی است که به آرامی یک پدال فلزی را می چرخاند. هنگامی که مواد داخل ظرف به سطح پارو می رسد، مواد باری را روی آن قرار می دهند. یک سوئیچ گشتاور متصل به موتور سوئیچ، زمانی فعال می شود که مقدار کافی تنش پیچشی روی پدل قرار گیرد.
طراحی و هدف سوئیچ های سطح پارویی انجام تشخیص سطح نقطه در مواد فله خشک است. پدال سوئیچ توسط یک موتور مغناطیسی یک دور در دقیقه می چرخد. با جمع شدن محصول در ظرف، حرکت پارو مسدود می شود و زنگ هشدار را فعال می کند.

لول سوئیچ پتانسیومتری

لول سوئیچ پتانسیومتری، کلیدهای سطح پیوسته هستند که در ظروف فلزی استفاده می شوند. یک لوله اندازه گیری با مقاومت کم در یک هادی غوطه ور می شود مایعی مانند چسب یا خمیر. جریان فرکانس بالا از طریق لوله ارسال می شود. یک قرائت ولتاژ از فضای بین پروب و دیواره مخزن گرفته می شود که به تقویت کننده ارسال می شود. قرائت ارسال شده متناسب با سطح مخزن است.

سوئیچ سطح میله

سوئیچ های سطح میله ای دارای میله ای از جنس استنلس استیل هستند که در فرکانس خاصی ارتعاش یا نوسان می کند و توسط یک مدار الکترونیکی تغذیه می شود. هنگامی که رسانه به میله ارتعاشی می رسد، ارتعاشات متوقف شده و به سیستم کنترل هشدار می دهند. سوئیچ های سطح میله ای شکل نقطه ای از سوئیچ های سطح هستند که به عنوان نشانگر سطح بالا و پایین یا برای تشخیص ناودان برق دار استفاده می شوند. آنها به گونه ای طراحی و شکل گرفته اند که در برابر انباشتگی که می تواند آلارم کاذب ارسال کند، مقاومت کند.

سوئیچ های سطح حرارتی

سوئیچ های سطح حرارتی

سوئیچ های سطح حرارتی تفاوت در دمای فضای بخار و مایع یا افزایش رسانایی حرارتی را به عنوان یک کاوشگر در یک مایع حس می کنند. از یک مقاومت حرارتی یا ترمیستور گرم شده تشکیل شده است که دائماً گرم می شود. کلید زمانی که دمای گرم شده ترمیستور افت می کند فعال می شود.انواع مختلفی از سنسورهای سطح حرارتی با دو آشکارساز دمای مقاومتی (RTD) وجود دارد.
از آنجایی که پراکندگی حرارت در مایعات بیشتر از گاز یا هوا است، مقاومت پروب ترمیستور زمانی که در یک مایع قرار می گیرد به شدت تغییر می کند. کلیدهای سطح حرارتی تا دمای 1000 درجه سانتیگراد دقیق هستند.

سوئیچ سطح شیب

سوئیچ سطح شیب

سوئیچ های سطح شیب نشانگرهای سطح بالایی هستند که روی یک کابل بالای مواد آویزان شده اند. همانطور که رسانه بالا می رود و با سوئیچ تماس می گیرد، سوئیچ به طرفین متمایل می شود. سوئیچ های سطح شیب برای جلوگیری از سرریز سطل و کنترل سطوح در لوله های باز طراحی شده اند. آنها همچنین برای بارهای بیش از حد یا کمتر برای سیستم های نقاله استفاده می شوند.
سنسور زمانی فعال می شود که در زاویه 17 درجه از یک قوس محوری 360 درجه کج شود. سوئیچ شامل یک سوراخ رزوه ای برای اتصال محرک ها است که تکرارپذیری حس را افزایش می دهد و از سوئیچ در برابر تماس با رسانه محافظت می کند.

مشاوره در خرید لول سوئیچ

استفاده از تجهیزات ابزار دقیق مانند لول سوئیچ ها در صنایع امری مهم می باشد. برای دریافت راهنمایی در خرید لول سوئیچ یا سوئیچ های سطح می توانید با مشاوران ما در فروشگاه ایمن برق پارسا تماس بگیرید. همچنین جهت خرید انواع تجهیزات ابزار دقیق و تجهیزات ضد انفجار می توانید به وب سایت ایمن برق پارسا مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید.

شماره تلفن جهت مشاوره در خرید: 09171116058

دسته‌بندی