تلفن ضد انفجار

ترتیب نمایش:

تلفن ضد انفجار

تلفن ضد انفجار

در محیط های خطرناک و مستعد انفجار، امکان استفاده از تلفن های عادی وجود ندارد؛ چرا که هر لحظه می تواند باعث انفجار و سایر حوادث مرگ آسا شود، بنابراین باید از تلفن ضد انفجار در محیط های صنعتی و پر خطر  استفاده شود.ای تجهیزات در برابر دما های بسیار بالا،رطوبت،مواد اشتعال زا و گرد . غبار از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

تلفن ضد انفجار

تلفن های ضد انفجار به طور خاص برای محیط های مناطق خطرناک طراحی و مهندسی شده اند. تلفن‌های همراه یا «تلفن‌های هوشمند» در مناطق ضد انفجار به طور خاص با گواهینامه‌هایی مانند ATEX Zone 1، ATEX Zone 2، Class 1 Divison 1، Class 1 Division 2، IECEx و موارد دیگر علامت‌گذاری می‌شوند.
توجه داشته باشید صرفاً به این دلیل که تلفن ضد انفجار ذاتاً ایمن است به این معنی نیست که تماس‌ها، تصاویر، ویدیوهای با کیفیت پایین تولید می‌کند یا فناوری اصلی آن عقب مانده است.این تلفن های ضد انفجار از کیفیت و کارایی بسیار منتسبی در محیط های پر خطر و صنعتی برخوردار می باشند.

تلفن های ضد انفجار در برابر گرد و غبار، نفوذ آب و سایر مایعات و از همه مهم تر انفجارات و آتش سوزی ها جلوگیری به عمل می آورد و شما دیگر نگران بروز خسارات جانی و مالی در مکان های صنعتی و پر خطر نخواهید بود.

انواع تلفن های ضد انفجار

انواع تلفن های ضد انفجار

تلفن ضد انفجار به لحاظ تلکنولوژی ساخت به دو دسته تلفن ضد انفجار آنالوگ و تلفن ضد انفجار تحت شبکه تقسیم می شود. تلفن های ضد انفجار تحت شبکه یا اصطلاحا تلفن های ضد انفجار IP ، تلفن هایی هستند که از پروتکل SIP پشتیبانی می کنند. 

چرا باید از تلفن های ضد انفجار استفاده کنیم؟

استفاده از تجهیزات ضد انفجار در مناطق خطر از واجبات است و این مهم شامل تلفن های ضد انفجار نیز می‌شود. تلفن های ضد انفجار ارتباطات با مرکز یا اشخاص را میسر می‌سازند و از ورود گاز ها، گرد و غبار و رطوبت قابل اشتعال،نفوذ حشرات موذی و از همه مهم تر ایجاد انفجارات و آتش سوزی در محیط جلوگیری می کند.

تلفن ضد انفجار در چه مکان هایی استفاده می شود؟

تلفن ضد انفجار در چه مکان هایی استفاده می شود؟

تلفن ضد انفجار در محیط های مستعد انفجار و حضور مواد قابل اشتعالی مانند مخازن نفت و گاز، سکو های نفتی، پمپ بنزین ها و جایگاه CNG، بندرگاه ها، کارخانه ها، پالایشگاه های پتروشیمی و …  کاربرد دارد.

در محیط‌هایی مانند تونل، معدن، تاسیسات دریایی، محیط های کاری نفت و گاز به دلیل شرایط سختی که دارند، ارتباطات معمولی نه در دسترس است و نه از نظر اقتصادی امکان پذیر است. آب و هوای غیر طبیعی، شرایط محیطی و دور افتاده بودن این مکان های دور و منزوی به گونه ای است که خطوط ارتباطی برای مدیریت و تضمین ایمنی کارکنان اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. اجرای سیستم ارتباطی امن، سریع و قابل اعتماد برای این محیط های سخت صنعتی بسیار مهم است.

خرید تلفن ضد انفجار

پیش از خرید تلفن ضد انفجار باید به نکاتی مهمی مانند استاندارد ها و گواهی های تلفن ها،درجه حفاظتIP ، زون بندی تلفن ضد انفجار،دمای قابل استفاده و مواردی از این دسته توجه داشته باشید.تجهیزات ضد انفجار در هر نوعی بدون داشتن گواهی های معتبر،ارزشی نخواهند داشت.

برای آشنایی با استاندارد های تجهیزات ضد افجار مطلب زیر را مطالعه کنید:

استاندارد های تجهیزات ضد افجار

قیمت تلفن ضد انفجار

قیمت تلفن های ضد انفجار وابسته به برند و شرکت سازنده،متریال استفاده شده و... متغیر می باشد.شما عزیزانمی توانید انواع تلفن های ضد انفجار را در فروشگاه ایمن برق پارسا تهیه کنید و با مشاورانما در تماس باشید.

همچنین جهت خرید تجهیزات ضد انفجار می توانید به وب سایت ایمن برق پارسا مراجعه کنید.

شماره تلفن جهت مشاوره در خرید: 09171116058

دسته‌بندی